Výroba domácej kozmetiky

Dátum: 07.12. - 13:00 −> 13.12. - 16:00 | workshop | vstupné: 15€

Milí bylinkári, bylinkárky, všetci priatelia prírody,

veľmi srdečne Vás pozývame na ďalší workshop zo série bylinkových etúd na tému VYRÁBAME SI DOMÁCU KOZMETIKU.
V úvode si porozprávame, prečo je dôležité nielen kupovať si kvalitnú domácu kozmetiku, ale si ju i vlastnoručne vyrábať po energetickej a fyzickej stránke, pretože práve o vyrábaní je náš kurz, Koža je náš najväčší orgán a my mu paradoxne venujeme najmenšiu pozornosť. Všetky negatívne látky, ktoré si natierame na pokožku, ako keby sme konzumovali, prenikajú cez kožu do krvného riečišťa a tak sa dostávajú do našich vnútorných orgánov. Nie je to len o vzduchu, ktorý dýchame, o chemických potravinách, ktoré konzumujeme, ale vo veľkej miere je to i o kozmetike, ktorú používame.
Ako som anticipovala kurz bude z veľkej miery praktický, no ku každej praktickej ukážke bude venovaný i komentár. Povieme si o jednotlivých prísadách a surovinách, o použítých bylinkách, o rastlinných i esenciálnych olejoch, o voskoch, o rastlinných maslách, prečo ich používame, aké majú účinky na náš organizmus, čím ich prípadne nahradiť. Kurz by mal byť pre vás inšpiráciou ako si doma vlastnoručne vyrobiť kozmetiku pre seba, detičky a svojich blízkych, ktorá je zdravá, liečivá, nezaťažuje životné prostredie. Zároveň získate i tipy a rady ako vyrobiť krásne a zmysluplné vianočné darčeky a potešiť všetkých naokolo :)

Bude na vás čakať i meditácia a tak si v kľiude a v pokoji duše budete môcť užiť výrobu a celý kurzík :)

A čo sa bude vyrábať? Predvedieme vám ukážky výroby: 

- pleťového krému
- telového šľahaného krému
- mydla
- balzam na pery
- telového a pleťového oleja pre mamičky a i pre detičky
- šumivky do kúpeľa
- soli do kúpeľa
- bylinkový šampón
- sprchový gél
- zubná pasta
- dezodorantu

PROGRAM KURZU:
Teoretická časť
- Úvod do problemtiky, zoznámenie sa s témou spirituálna naturopatia ako holistická metóda liečenia a prístupu k ochoreniu
- Dôvody prečo si vyrábať domácu kozmetiku

Praktická časť pozostáva z ukážiek:
- pleťového krému
- telového šľahaného krému
- mydla
- balzam na pery
- telového a pleťového oleja pre mamičky a i pre detičky
- šumivky do kúpeľa
- soli do kúpeľa
- bylinkový šampón
- sprchový gél
- zubná pasta
- dezodorantu
Každý recept si podrobne opíšeme a porozprávame sa o použítých bylinkových a liečivých materiáloch :)

Ako darček od nás dostaneme harmančekový šlahaný telový krém.

KEDY? 7.12.2019 od 13.00 do 16.30

KDE? Hidepark, Nitra

PRIHLASOVANIE: prosím prihlasujte sa najneskôr do 5.12.2019 na email , aby som si mohla pre vás prichystať materiál. ďakujeme! Z kapacitných dôvodov je potrebné si miesto naozaj rezerovať, pretože počet miest je limitovaný.

CENA BYLINKOVEHO KURZU: 15 eur ( v cene je zahrnutý potrebný materiál na výrobu, darček v podobe telového krémika, pracovné listy, občerstvenie, pitný režim a prenájom priestoru). Na kurz si prosím prineste pero, papier a flaštičku na krém.

Týmto kurzom Vás budem sprevádzať Hanka Timková a Katka Páleníková.

Kurzy väčšinou robíme vo dvojici s mojou mamkou Katkou. Sme ženy, hrdé mamy dvoch krásnych dcérok, dušou, ale i telom bylinkárky, dušou šamanky. Bylinky nás fascinujú už od malička a z roka na rok je kontakt s nimi hlbší a intenzívnejší. Naše skúsenosti, prežívanie, zažívanie s bylinkami, ich nádherné zakúšanie, to všetko sme sa rozhodli vám prezentovať na našich kurzoch. Obe sme zástankyne a šíriteľky holistických myšlienok o uzdravení, využívame metódu spirituálnej, duchovnej naturopatie, prepájanie našich emócií, energií s liečivými energiami prírody, jej úžasnou, čarovnou silou, ktorou nás dokáže uzdravovať a liečiť. Tieto cenné informácie sa snažíme odovzdávať všetkým na našich kurzoch, inšpirovať Vás, aby ste vedeli koľko darov z prírody máme na dosah. Ja sama sa snažím vracať späť k tradíciám našich starých mám, našich dávnych predkov, ktorí žili v súznení s prírodou, boli jej súčasťou. Dnes funguje paradigma, v ktorej sa oddeľuje život človeka a prírody, no je to veľmi mylná predstava. Naša zem, príroda trpí, ak chceme zachrániť samých seba, naše deti a zanechať tu pre nich zdravé potoky, lúky plné života, na ktorých budú spoznávať prírodu, musíme sa ponoriť do samých seba a vnímať prírodu okolo nás citlivo, intuitívne s dušou. Práve preto sme sa rozhodli založiť projekt Zoborské liečivky, ktoré šíria pomyselnú niť uzdravovania prírodou do sveta medzi vás.

S láskou Zoborské liečivky! TEŠÍME SA NA VÁS!