Čo je Hidepark

Hidepark vznikol v roku 2010. Pôvodne sme hľadali miesto pre hudobný klub (keďže v tom čase sa v meste Nitra naraz zavreli dva undegroundové kluby, kde sme sa stretávali). Našťastie sme však našli opustenú lúku, tú sme počas leta vykosili, postavili vojenský stan, pozvali mieste kapely, DJov a komunita sa mala opäť kde stretávať.

Lúka je viac ako klub (rok 2010 - súčasnosť)

Naše vízie o "klube" sa začali meniť a my sme na Hideparku trávili viac času počas dňa, zo začiatku hlavne revitalizáciou odkaliska a pozostatkov čiernej skládky. No postupne prichádzali od návštevníkov ďalšie nápady a tak tu máme komunitnú záhradu, pumptrack, u-rampu, grill, ohnisko, petanque, parkour, pódium, kuchynku a zázemie pre dobrovoľníkov. Okrem toho pripravujeme na Hideparku každé leto program zameraný na alternatívnu kultúru, šport a ekológiu.

Najväčší projekt (rok 2015) - partner v projekte podporeného Európskou úniu

Líder projektu: KontenerArt(Poznaň, PL), druhý partner: Slubfurt (Frankfurt nad Odrou, GE). Vytvorili sme projekt, kde sme si ako organizátori vymieňali skúsenosti a popritom sa snažili naštartovať divákov a interpretov zo svojho okolia. 

Čo si najviac ceníme, sú aj tak naše vzťahy a priateľstvá

Hidepark má za sebou dlhú cestu, kedy sa od zabudnutého priestoru, kde sme robili tancovačky pod holým nebom, posunul až po plnohodnotné kultúrno-komunitné centrum. Na Hideparku pôsobí viac ako 10 občianskych združení, či partií - predtým sa nepoznali a nemali v meste Nitra priestor pre svoje nápady. Teraz tvoria na Hideparku jednu veľkú rodinu.
 

Super vízia projektu Hidepark:

V každej spoločnosti by mal existovať priestor, kde by sa ľudia mohli stretávať, vymieňať si svoje skúsenosti, realizovať svoje projekty, alebo oddychovať a sledovať druhých ako niečo vytvárajú alebo prezentujú. Tieto priestory by mali byť otvorené novým myšlienkam, mali by sa v nich preberať veci verejné, mala by tu byť neustála diskusia a prebiehať reflexia. Ľudia by sa tu mali cítiť príjemne a nenútene. V tomto priestore by mala existovať široká škála aktivít či už pasívnych alebo aktívnych. Vďaka takýmto priestorom by vyrástla generácia aktívnych občanov, ktorá by mala chuť aktívne participovať na tom, čo sa deje v ich okolí/meste/krajine/svete.