Permakultúrny kurzy v Hideparku I.

Dátum: 18.01. - 09:30 −> 18.01. - 16:30

Záujem o pestovanie vlastných plodín v súlade s prírodou i v mestskom prostredí stále rastie. Taktiež sa ľudia stále viac zaujímajú o ochranu zdravia, životného prostredia a klímy. S týmto všetkým veľmi úzko súvisí permakultúra jej fungovanie, princípy, filozofia. Preto sme sa rozhodli pre vás pripraviť sieť permakultúrnych kurzov pod vedením skvelej lektorky, so zaujímavým programom, workshopmi a samozrejme občerstvením :) 

Téma 1 : Permakultúra – úvod a princípy. Pôda.

Obsah: Budeme rozoberať permakultúrnu etiku, princípy, energie. Dozviete sa o permakultúre v mestskom prostredí, ale i vo vašich domovoch, v práci, v úradoch, v školách. Rozoberieme tému Pôda. Pôda je základ života, preto keď chceme zdravé a silné rastliny, ktoré skutočne liečia a ochraňujú, musíme mať zdravú a živú pôdu. Dozviete sa o pôde ako ekosystéme, spoznáte jej mikrobiológiu, budovanie a oživenie.

Január je skvelým obdobím na spoznávanie pôdy, aby sme čím skôr mohli začať s jej oživovaním, liečením a spoznať permakultúrnu spoluprácu s ňou :)

Kurzom vás bude sprevádzať Paulína Urdová - certifikovaná permakultúrna dizajnérka , lektorka environmentálnej výchovy, odborníčka na odpadové témy, milovníčka kompostu, života, ľudí ako i celej prírody.

Kto bude mať ešte chuť a energiu môže sa zúčastniť podvečerného premietania filmu Perrmakultúra v meste od 17:00.

Bude pripravené výživné vegánske občerstvenie.

Svoju účasť na kurze a ďalšie info prosím nahlasujte na do 13.1.2020

Termíny a témy ďalších kurzov, ktoré pre vás OZ Cuketa pripravuje nájdete TU