Koncert: Sisa Fehér & Vladko Mikláš - Bardo

Dátum: 24.08. - 21:00 −> 24.08. - 23:00 | koncert | vstupné: 2€/3€

Sisa Fehér je vynikajúca slovenská speváčka a skladateľka, v minulosti s jazzovo-soulovým projektom Fehero Rocher koncertovala ako support band pre umelcov: Avishai Cohen Trio, Kurt Ellington, Esperanza Spalding, či Richard Bona a momentálne koncertuje s novým projektom Bardo, spolu s multi inštrumentalistom Vladom Miklášom (Katarzia, Bert & friends, Tryptych).

Bardo je nový projekt a rovnomenný album speváčky, textárky a skladateľky Sisy Feherovej a Vladka Mikláša, slovenského gitaristu, multiinštrumentalistu a skladateľa.

Skutočný výraz "bardo" pochádza z Tibetskej knihy mŕtvych a predstavuje akýsi prechodný stav medzi smrťou a znovuzrodením. Bardo ponúka jemný a subtilný, ale zároveň aj veľmi naliehavý zážitok. Sisa a Vladko rozhodne kráčajú svojou hudobnou cestou a novú tvorbu stavajú na harmonicky zaujímavo navrstvených a špecificky zafarbených vokáloch, ku ktorým pridávajú silné a aktuálne poetické výpovede. Pre živé vystúpenia, ktoré majú krásnu meditatívnu ale i urgujúcu atmosféru, sa k tejto dvojici pripojili vynikajúci hudobníci z pražskej jazzovej a alternatívnej scény - Rasťo Uhrík na kontrabas, Petr Nohavica na bicie a Dan Hasalik na syntetizátor a gitaru.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zakúpením vstupenky a svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely kultúrneho centra Hidepark.