Koncert: Shilpa Ray (USA)

Dátum: 21.07. - 21:00 −> 21.07. - 23:00 | vstupné: 4€/3€

Roztrhá vaše srdce na kusy a donúti vás plakať. Jej hlas prechádza neustálymi zmenami medzi vytím a šeptom, medzi chuťou irónie a výčitiek.

Shilpa Ray je brooklynská pesničkárka s jedným z najzaujímavejších hlasov, aké súčasný rockový New York ponúka. Hlasný soulovo-rockový kabaret s punkovým nábojom.

"Piesne Shilpy Ray spájajú garážový rock raných Blondie s psychobilly dusotom a krvilačnou predstavivostou The Cramps a gotickou burleskou The Dresden Dolls,” písalo sa vtedy v suhrnných súpiskách nádejných talentov. Sám Nick Cave vyhľadal Shilpu Ray v obchode s módou, kde vtedy pracovala a prišiel jej zložiť poklonu a navrhnúť spoluprácu. Shilpa figurovala v zostave sprievodnej kapely Nicka Cavea - The Bad Seeds a s kapelou mu predskakovala na posledných dvoch turné. Cave vydal aj jej EP It's All Self Fellatio, Shilpa Ray na svojom labeli Bad Seed. Koncertovala tiež s Patti Smith alebo Acid Mothers Temple.

Album Last Year’s Savage (2014) je postavený na súhre indického harmónia so steel gitarou. Divočinu nahradili chytré, podozrivo hitové aranžmány. Harmónium a silný blues-rockový chraplák sa stali pre Shilpu charakteristickými.


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zakúpením vstupenky a svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely kultúrneho centra Hidepark.