Koncert: Freakin' Disco (HU) + BDHS

Dátum: 05.07. - 21:00 −> 05.07. - 23:30 | vstupné: 4€ / 3€

FREAKIN' DISCO
Jeden z najnádejnejších objavov maďarskej scény Freakin' Disco predvádza ojedinelý mix živej elektroniky, psychadélie a súčasného jazzu. „Zaujímavá, vyspelá, vesmírna a dramatická zmes skladieb, ktoré do seba zapadajú tak dobre, že si ani neuvedomíte, že päťdesiat minút už ubehlo,“ napísal server Beehype o ich prvotine National Jazz Fuckers, ktorú zaradil do svojej selekcie najzaujímavejšej hudby regiónu. V novinke Monster svoj unikátny žánrový mix zahalili do temnoty. Klipu k piesni RULES (z albumu Monster) sa podarilo dostať do finále New Yorkského One Screen Film Festivalu.


BDHS
BDHS - Blikajúci Dychový Hudobný Systém - vznikol za účelom preskúmania možností živých hudobníkov hrať hudbu, ktorá sa vyvinula na elektronických hudobných zariadeniach a nástrojoch. Skupina skúša, aký vplyv má tanečná hudba späť na akustickú produkciu. Traja zo štyroch členov (Tomáš, Tomáš a Lukáš) sa stretli v skupine "Dzigy Džabur and Black Revolution Band" a neskôr pôsobili aj v skupine "Cyklišťanka", ktorá sa venovala pouličnej cyklistickej hudbe.

Štvrtý člen pribudol neskôr, keď sa trombonista Tomáš stretol s trubkárom Jaroslavom pri nahrávaní gospelového CD detského zboru, a pozval ho skúsiť si to v BDHS. Blikanie je výsledkom celoživotnej vášne elektrikára a saxofonistu Lukáša. Živé koncerty BDHS sa dajú opísať výrazom "Dychové Dance Inferno" (DDI).


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zakúpením vstupenky a svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely kultúrneho centra Hidepark.