Horúčka jamajskej noci #14

Dátum: 01.08. - 20:00 −> 02.08. - 04:00 | vstupné: 4€ /5€ / 6€

Po roku tu opäť máme, už tradičnú, Jamajskú noc, na ktorej vám predstavujeme zaujímavých interpretov z celého sveta. Tentokrát, už poštrnástykrát, tak trochu netradične. Okrem ska, rocksteady, reggae, dancehallu bude znieť aj raggatek, jungle, dub atď...

Po prvýkrát u nás zahrajú MIKKIM AND DAVE TRUMPETER, geniálne prepojene DJ s živou show v podaní Davea. MIKKIM je úspešný producent, DJ a muzikant, ktorý je skutočným priekopníkom v spájaní rôznych hudobných štýlov. Za svoj druhý album “Offbeat Rhapsody“, ktorý z časti nahrával v Kingstone na Jamajke, získal cenu "Andel" za album roku 2012. Ako historicky prvý český DJ bol pozvaný hrať na prestížny festival Glastonbury. 
 
 
Už na prvej jamajskej noci hrali naši kamaráti z COLTCHA UNIDED /Ostrava/. Teraz sa po rokoch opäť  vracajú, spolu so skvelou speváčkou MIKAELOU. COLTCHA je jeden z najdlhšie fungujúcich reggae sound systemov v Českej republike.  Ich začiatky sa datujú do roku 1998. Do dnešných dní toho stihli naozaj veľa, nahrali niekoľko legendárnych duplatov, vystúpili na najväčších reggae festivaloch a po boku veľkých hviezd reggae a dancehallu prebrázdili celú republiku. MIKAELA je speváčka naprieč žánrami ako sú reggae, dub, jungle, soul, r n b, hip-hop, elektronika posobiacia vo viacerých hudobných projektoch Coltcha united, Equa-lize alebo The Institute Ova. Jej všestranná živelná show v spojení s Coltcha United určite nenechá nikoho sedieť na stoličke.
 
Selektor KAYAMAN a jeho projekt One-Off Rockers pôsobí na Slovensku od roku 2006. One-Off Rockers prezentuje reggae a dub nielen prostredníctvom live selekcií zo svojej vinylovej zbierky, ale aj oneoffrockersblogu, kde sú zverejnené rozhovory s rôznymi reggae interpretmi. Od roku 2009 Kayaman aktívne nahráva mixtapy a dubplaty prevažne so spevákmi a DJmi z Jamajky a Anglicka. V minulosti bol niekoľkokrát DJom pre YTiho, Solo Bantona a Ras Zacharriho počas ich vystúpení na Slovensku a zároveň mal vlastnú rádiovú show ROCKERS TIME pre české internetové RADIO RASTA.  Do Nitry sa vždy rád vracia, pretože práve nitriansky BandaSka Sound mal veľký vplyv na jeho začiatky s reggae hudbou a Horúčku jamajskej noci považuje za srdcovú záležitosť. Pripravte sa na vinylovú selekciu jamajsko - anglického roots reggae a dubu v podaní ONE-OFF ROCKERS.
Selektor RICHŤO z BandaSka sound systemu patrí k priekopníkom ska-reggae parties na Slovensku. Pozitívne vibrácie vysiela medzi ľudí od roku 1999. Na svojom vinylovom labely BandaSka records vydal niekoľkosinglov ska-rocksteady-reggae kapelám z USA, Brazílie, alebo U.K.
 
VSTUP:
20:00 - 22:00 / študenti 4€, dospelí 5€
po 22:00 - študenti 5€, dospelí 6€