Horúčka jamajskej noci #13

Dátum: 03.08. - 20:00 −> 04.08. - 02:00 | koncert, festival | vstupné: 4€/6€

Bolo to dlhé čakanie, ale Horúčka jamajskej noci je tu opäť! Na jednu noc sa presunieme do exotického Karibiku reggae noc plná tanečných rytmov.

Kapela Rising Spirits vznikla na jeseň roku 2014 a má základňu v Prahe. Tvoria ju milovníci reggae ktorí majú skúsenosti z predošlých projektov ako napríklad Lion Taxi Service, Urban Bushman alebo Tribe Town. Vlajku reggae teda nesú ďalej v projekte Rising Spirits.


Kapela SKAPELA patrí už k "veteránom" slovenskej scény. Hrajú od roku 2002 , za ten čas odohrali nespočetné množstvo koncertov a majú za sebou aj spoluprácu s projektami ako Thierry and the friends, alebo kapelou Karavana. Kto má rád trośku rýchlejšie SKA , môže si začať leštiť tanečné tenisky.

DJ ADMIRÁL KOLÍBAL bude roztáčať platne na Jamajskej Noci už po niekoľký krát, takže si ho mnohí pamätáte. Okrem toho, že je spevákom Rising Spirits je to tiež veľký nadšenec a propagátor jamajskej muziky. Od roku 2001 robí stránku www.jahmusic.net , alebo reggae rozhlasovú reláciu. Takže jeho výber reggae-dancehall hitov bude excelentný.

Selector Conqueror je zberateľ, selektor, hrajúci od 2002 v rôznych končinách strednej Európy, špecializuje sa najmä na ska, rocksteady a early reggae, ale pravidelne odpaľuje aj kvalitný rub a dub. V Nitre a ani na Hideparku ho nezažijeme prvý krát, ale keďže dlhodobo žije v Prahe, bude to vzácna príležitosť.

JUNIOR BENGEL je selektor tradičného jamajského reggae, ska a trojan soundu. Bude hájiť miestne farby.


Zakúpením vstupenky a svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely kultúrneho centra Hidepark.