Hidepark na Divadelnej Nitre

Dátum: 28.09. - 14:00 −> 28.09. - 18:00

V rámci Medzinárodný festival Divadelná Nitra 2019 sme pre vás na sobotu 28.septembra pripravili:

● SWAP OBLEČENIA

Vo voľnom preklade, môžeme pod slovom swap rozumieť, výmenu, výmenný obchod. Veci, ktoré sa swapujú by mali byť nepoškodené, kvalitné, čisté. Také, ktoré sú ďalej použiteľné, akurát už nemajú z rôznych dôvodov miesto vo vašom šatníku.

Swapujeme len oblečenie! Maximálny počet kúskov, ktorý môžete priniesť je 5. Odporúčaný dobrovoľný príspevok je 3€.

● MALÝ EKOTRH

Malý divadelný eko trh ponúkne priestor pre lokálnych predajcov s predajom ich vlastných výrobkov.

● PREDNÁŠKA: AKO MALIČKOSŤAMI MENIŤ SVET V NÁS I OKOLO NÁS

Príbeh občianskeho združenia Cuketa a ich členov, ktorí vám porozprávajú ako si v združení plnia sny, našli v ňom prácu a snažia sa meniť spolu s ďalšími skvelými ľuďmi okolitý svet na zelenšie a zdravšie miesto.

● WORKSHOP: EKO DOMÁCNOSŤ

Workshop bude mať 3 časti:
1.Výroba univerzálneho ekočističu na celú domácnosť. V rámci workshopu si budete môcť vyrobiť ekočistič, ktorý šetrí zdravie ľudí, životné prostredie a v neposlednom rade i vaše peňaženky.

2. A keď už sa naučíme ako sa ekologicky starať o domácnosť, tak si rovno ukážeme ako sa ešte viac starať o svoje telo počas celého roka. Vyrobíte si nakličovacie poháre, ktoré vám budú dodávať vlastné vitamíny z prírody v prípade potreby i 12 mesiacov v roku.

3. Pri zdravom stravovaní vzniká väčšie množstvo bioodpadu, ktorý sa dá premeniť na cenný poklad v podobe kompostu. Ako tento kompost vyrobiť i v bytových podmienkach a ako ho využiť pre zdravie rastlín a ľudí vám predvedieme v poslednej časti workshopu Vermikompostovanie v byte.