HideKnižnica: Jan Těsnohlídek & Erik Šimšík

Dátum: 19.09. - 19:00 −> 19.09. - 20:00 | čítačka | vstupné: 2€

So svojou tvorbou sa tentoraz v HideKnižnici predstavia básnici Jan Těsnohlídek (CZ) a Erik Šimšík (SK), ktorých nespája len rovnaký ročník narodenia, rok 1987.

Mierne kontroverzný český básnik Jan Těsnohlídek vstúpil na českú scénu zbierkou poézie Násilí bez předsudků (2009), ktorá rýchlo zaujala odbornú i laickú scénu. Po nej nasledovali ďalšie zbierky: Rakovina (2011), Ještě je co ztratit (2013) či Hlavně zachraň sebe (2016). Získal mnoho ocenení nielen v Českej republike ale i vo Fínsku či Poľsku.

Erik Šimšík píše poviedky a experimentálnu poéziu. Je členom občianskeho združenia Literis a českého projektu Fřesh Fľesh. S poviedkou Rezne získal 2. miesto v literárnej súťaži Poviedka 2010 Asseco solution. Jeho prvotinou je zbierka Monorezeň & Stereozemiaky (2013), už o rok neskôr uzrela svetlo sveta zbierka jeho noviel Hegemónia (2014) a zatiaľ posledným príspevkom pre literárny svet je sú ďalšie básne v zbierke Čabajka a iné údeniny.

Predstavenie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zakúpením vstupenky a svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely kultúrneho centra Hidepark.