HideKino: Kolektív + diskusia

Dátum: 07.09. - 20:00 −> 07.09. - 23:00 | film, diskusia | vstupné: zadarmo

Kolektív je víťazom filmovej ceny LUX Audienace Award, ktorú udeľuje Európsky parlament. Po premietaní sa uskutoční krátka debata o investigatívnej žurnalistike a dezinformáciách.

V roku 2015 si požiar v bukureštskom klube Colectiv vyžiadal 27 mŕtvych a 180 zranených. Čoskoro začnú v nemocniciach umierať ďalšie popálené obete na zranenia, ktoré neboli považované za život ohrozujúce. Potom dajú lekári echo tímu investigatívnych novinárov a následne už jedno odhalenie strieda druhé. Reportéri odkryjú obrovské podvody v rumunskom systéme zdravotnej starostlivosti. Nový minister zdravotníctva po svojom vymenovaní necháva nahliadnuť pod pokrievku nielen svojho úsilia o reformu skorumpovaného systému, ale aj prekážok, ktorým je nútený čeliť. Dokument KOLEKTÍV sleduje novinárov, informátorov, obete požiaru a vládnych úradníkov. Ponúka nekompromisný pohľad na vplyv investigatívnej žurnalistiky v tej najlepšej podobe.

Rumunsko, Luxembursko, 2019, 109 min
Réžia: Alexander Nanau

V súvislosti s COVID-19 vás žiadame, aby ste dodržiavali všetky aktuálne nariadenia a rešpektovali pokyny uvedené pri vstupe do areálu.