HideElectroNight

Dátum: 31.08. - 19:00 −> 01.09. - 02:00 | koncert | vstupné: 3€/4€ - 4€/5€

Koniec prázdnin oslávime nadupanou párty plnou žánrovo neohraničenej elektroniky. Tanečný parket rozvíria svojimi samplami s tučným bass soundom špičkoví producenti EDM.

Na koho sa môžete tešiť?

FICTURE
Ficture je sólo projekt Gábora Tokára, ktorý zaujímavo spája rôzne žánre elektronickej hudby (ambient, downtempo, dubstep, IDM alebo drum‘n‘bass). Od jeho debutu ‘Roads To Everywhere’ na nemeckom vydavateľstve Lemongrassmusic absolvoval niekoľko koncertov v rôznych častiach Európy, od festivalu Sziget po Nórsky Midnight Sun Festival. Jeho EP bolo vydané dňa 12.04.2018 pod názvom 'Filled Spaces' v sheffieldskom vydavateľstve Audiobulb Records.


FOOLK
Foolk [čítaj “/fūlk/”] je alterego slovenského hudobníka Dušana Vanča. Celý príbeh začal niekedy na prelome milénií návštevami piešťanského klubu Art Jazz Gallery, ktorý patril renomovanému jazzovému bubeníkovi Dodovi Šošokovi. Koncerty a fascinujúca atmosféra zanechala stopy, ktoré sa postupne dostali do jeho tvorby. A hoci sa Foolk niekoľko rokov venoval elektronickej hudbe, vydal dva albumy vo vydavateľstve Deadred Records, niekoľko menších EP a získal cenu Radio_Head Awards v kategórii elektronický album roka, jazzové prvky nikdy úplne neopustil. Práve naopak. Cut & paste mozaika rôznorodých samplov pretavená do ucelenej koláže s citlivou dávkou elektroniky, sú poznávacím znamením jeho tvorby.


BIOMAT
Ako člen kolektívu BWO stál bratislavský DJ a producent Biomat pri začiatkoch dubstepovej scény na Slovensku. Zaškatuľkovať jeho produkciu do konkrétneho žánru by však bolo nefér. V jeho setoch sa spájajú fascinácia hiphopom a turntablizmom, s obdivom ku radikálnemu a špinavému zvuku britského grime, devastupujúcim basslines, ale aj ku vyhrabávaniu a rekontextualizácií slovenskej populárnej hudby rokov minulých.

DJ DODES
DODES sa venuje DJingu už 20 rokov. Hráva techno, minimal, techhouse, drum&bass, chill out, či experimental. Hral spolu s mnohými DJs na Slovensku (Inigo Kennedy, Pacou, Felipe). V 1998 rozbehli v Nitre undreground scénu pod značkou Screampromo. Techno scéne sa venoval aj v Španielsku, kde robil free rave párty pod názvom SFF (Sound For Free).

Vstup do 22:00 4€ / 3€ (deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP)
po 22:00 5€ / 4€ (deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP)


 Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zakúpením vstupenky a svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely kultúrneho centra Hidepark.