Divadlo: Fekete Seretlek + Studio Damúza - RAT

Dátum: 25.06. - 21:00 −> 25.06. - 23:00 | vstupné: 7€ / 5€

"Solce disponuje uhrančivým zjevem ztepilého, něčím až „mimozemského“ kabaretiéra a výjimečným osobním charismatem. Periodicky koncertuje se svou českou „hereckou“ kapelou Fekete Seretlek, hrající suverénním, až virtuózním způsobem (což u hereckých kapel nebývá vždycky zvykem) originální směs porůznu míchané a přetvářené lidové hudby z celého světa – od klezmeru po balkánskou dechovku. Coby frontman-harmonikář často prokládá živá vystoupení improvizovanými humornými loutkovými etudami (oblíbená jsou všemožná zvířátka, především plyšová panda). Koncerty Fekete Seretlek jsou jedinečné živelným přívalem energie i napojením na publikum, neustálou komunikací mezi jevištěm a hledištěm" Ester Žantovská (Česká televize)

Po extrémne úspešnej inscenácii KAR, ktorú ste mali možnosť vidieť na Hideparku minulý rok, prichádza voľne inšpriovaný Orwellovou dystopiou 1984 ďalší hudobno-divadelný projekt skupiny Fekete Seretlek - RAT:

Spoločnosť budúcnosti riadia tie najinteligentnejšie zvieratá - potkany. Primitívne maňuškové bábky. Stretnite sa s nimi naživo z očí do dvanástich očí! Ich nosy vás už zacítili a čakajú na vašu reakciu!

Jednoduchý princíp maňuškového divadla ako parafráza dnešného životného štýlu a moci kapitálu ako moci najvyššej. Stará ľudová hudba sa spojí s experimentálnymi zvukmi nových hudobných nástrojov, ktoré sú vyvinuté a vyrobené priamo pre inscenáciu RAT.

Dynamická hra, sarkazmus, hororové princípy.

Silná hudobná atmosferická zložka v kontraste s maňuškovým divadlom tvoria nový divadelný tvar, ktorý spája bábkové remeslo a experiment.

Koncept, réžia: Matija Solce
Hudba: Matija Solce
Scénografia: Matija Solce, Jiří N. Jelínek
Hrajú: Pavol Smolárik
Anna Bubníková
Jiří N. Jelínek
Ivo Sedláček

Vstup: 7€ / 5€ (študenti, dôchodcovia, držitelia preukazu ZŤP)

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zakúpením vstupenky a svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely kultúrneho centra Hidepark.