Abeceda Bylinkára

Dátum: 12.10. - 13:00 −> 12.10. - 17:00 | workshop | vstupné: 12€

Milí bylinkári, bylinkárky, všetci priatelia prírody,

veľmi srdečne Vás pozývame na ďalší workshop zo série bylinkových etúd na tému Abeceda bylinkára. Je to základný kurz fytoterapie, alebo inak povedané bylinkárčenia. Dozviete sa veľa inšpiratívnych, detailných a dúfame, že nových znalostí a poznatkov od zberu byliniek až po ich samotné spracovanie. Oboznámime sa s technikami ako ďalej po zbere spracovať bylinky na rozličné účely a do rozličných foriem - olej, masť, tinktúra, oxymel, bylinkové kúpeľe, vína.. Prejdeme si bylinkárov rok - celé obdobie od jary, kedy môžeme zacať so zberom púčikov (gemmoterapia) až po samotný zber koreňov na jeseň. Zoznámime sa so spirituálnou naturopatiou, holistickým prístupom liečenia chorôb, ktorého súčasťou je i samotná fytoterapia. Povieme si o základných meditačných technikách, čakrách a budeme si rozprávať o našom vnútornom dieťatku. Vyrobíme si krém, ktorý si odnesiete domov ako darček a na záver si povieme základné bylinkové recepty - alebo ako si zostaviť našu bylinovú lekárničku.

PROGRAM KURZU:
- Úvod do fytoterapie, zoznámenie sa s témou spirituálna naturopatia ako holistická metóda liečenia a prístupu k ochoreniu
- Od zberu až po samotné spracovanie byliniek
- Jednotlivé bylinkové formy: oleje, maste, tinktúry, bylinkové kúpeľe, bylinkové vína, oxymel, kvasené bylinky....
-. Bylinkárov rok - od púčikov na jar (gemmoterapia) až po zber semien a koreňov na jeseň
- Duchovná problematika chorôb, rozdiel medzi západnou a východnou medicínou,
- Základné typy meditácií, práca s našim malým vnútorným dieťatkom, duchovná práca s čakrami, ktoré primárne ovplyvňujú náš fyzický stav
- Praktická časť pozostáva z výroby krému, ale povieme si i základné informácie ako si vyrobiť klasický pleťový krém, telový krém od naloženia byliniek do oleja.
- Zrkadlenie v našich vzťahoch
- prehľad základných bylinkových receptov alebo Ako si zostaviť svoju vlastnú bylinkovú lekárničku.

PRIHLASOVANIE: prosím prihlasujte sa najneskôr do 11.10.2019 na email , aby som si mohla pre vás prichystať materiál. ďakujeme!

CENA BYLINKOVEHO KURZU: 12 eur ( v cene je zahrnuty študijný materiál a materiál na výrobu krému, ktorý si každý z Vás odnesie domov ako darček od nás!

Pitny rezim bude zabezpeceny.

Kurzom Vás bude sprevádzať Hanka Timková a moja mamka Katka Páleníková, sme ženy, hrdé mamy dvoch krásnych dcérok, dušou, ale i telom bylinkárky, dušou šamanky. Bylinky nás fascinujú už niekoľko rokov a z roka na rok je kontakt s nimi hlbší a intenzívnejší. Naše skúsenosti, prežívanie, zažívanie s bylinkami, ich nádherné zakúšanie, to všetko sme sa rozhodli vám prezentovať na našich kurzoch. Obe sme zástankyne a šíriteľky holistických myšlienok o uzdravení, využívame metódu spirituálnej, duchovnej naturopatie, prepájanie našich emócií, energií s liečivými energiami prírody, jej úžasnou, čarovnou silou, ktorou nás dokáže uzdravovať a liečiť. Tieto cenné informácie sa snažíme odovzdávať všetkým na našich kurzoch, inšpirovať Vás, aby ste vedeli koľko darov z prírody máme na dosah. Ja sama sa snažím vracať späť k tradíciám našich starých mám, našich dávnych predkov, ktorí žili v súznení s prírodou, boli jej súčasťou. Dnes funguje paradigma, v ktorej sa oddeľuje život človeka a prírody, no je to veľmi mylná predstava. Naša zem, príroda trpí, ak chceme zachrániť samých seba, naše deti a zanechať tu pre nich zdravé potoky, lúky plné života, na ktorých budú spoznávať prírodu, musíme sa ponoriť do samých seba a vnímať prírodu okolo nás citlivo, intuitívne s dušou. Práve preto sme sa rozhodli založiť projekt Zoborské liečivky, ktoré šíria pomyselnú niť uzdravovania prírodou do sveta medzi vás.

S láskou Zoborské liečivky! TEŠÍME SA NA VÁS!