10 rokov na lúke

Pop kvíz. Ako radi trávite voľný čas?

  1. Športujem
  2. Relaxujem
  3. Čítam knihu
  4. Pracujem v záhrade

Naše obľúbené voľnočasové aktivity podľa jedného nemenovaného magazínu. Našiel si sa v niektorej z nich? Ja v ani jednej. Vo svojom voľnom čase však vykonávam všetky. Pýtate sa ako je niečo také možné? - Hidepark!

Na začiatok sa predstavím. Volám sa Dano. Na HP-čku ste ma mohli vidieť spoteného, hore bez, jak sa motám na HidePumpe 0.1, Hidepumpe 0.2, pomáhal som pripravovať niektoré akcie a niekedy ste ma mohli zazrieť v priestore ako blúdneho holanďana motajúceho sa medzi ľuďmi, hľadajúceho kamošov :)

K Hideparku som sa dostal, myslím, že už v prvý rok jeho existencie, vďaka mojej bývalej priateľke, ktorá ma jeden večer zatiahla na party na lúke. Nedokázal som si predstaviť kam ideme. Prešli sme cez mestský park a za mostom sme sa objavili na akcii, kde stál jeden vojenský stan, vedľa porozhadzované matrace, na ktorých sedeli skupinky ľudí. Zo stanu hučalo regečko. 

Bol som celkom unesený, lebo mi to pripomínalo opekačky v cabajskom lese. Toto však nebola opekačka, ale regulérna akcia. Okolo samí týpci, medzi ktorými som dokonca našiel jednu partiu, ktorú som registroval z výšky. Tú akciu vraj riešila nejaká partia ľudí, ktorá mala potrebu spraviť si takýto večer a našli tento priestor. To bolo vtedy pre mňa fantastické zistenie, že takéto niečo je možné proste len tak spraviť. Títo ľudia majú u mňa obrovský obdiv a nech ich ovievajú plachty Olympu. 

To bol môj prvý a jediný kontakt s Hideparkom na pár rokov. Potom sa do Nitry nasťahoval Paľo a ja, už mierne vykľudnený, 23 ročný, Dano, som sa vrátil do nočného mesta. Netrvalo dlho, kým sme sa ocitli na akcii na lúke za mestským parkom. S Paľom, výrazne komunikatívnejším, sme sa zoznámili s chalanmi, ktorí to tam majú na starosti. Po tých pár rokoch sa priestor dosť zmenil. Vpredu bola upravená lúka a hlavný priestor bol za valom, do ktorého sa vchádzalo cez veľkú bránu vytvorenú z haluzí. Mindblowing. 

V tomto roku sa začalo moje dobrovoľníctvo na Hideparku. Introvertný domased svoj voľný čas začal tráviť na lúke. Pomáhali sme s hocičím, čo bolo treba a večer plynulo prešiel do opekačky, parádnych džemiek, alebo rovno party. Stali sme sa súčasťou diania. Voľnočasové aktivity, ktoré ma nikdy moc nelákali boli zrazu super.

Videl som ako sa skupinka ľudí, v približne mojom veku, baví robením akcií popri svojej práci. V systematických krokoch sme vytvárali priestor v akom sme chceli byť. Odvtedy je Hidepark pre mňa srdcová záležitosť. 

Hovorí sa, že každých 7 rokov z nás je úplne iný človek. Ja som v tejto teórii dôsledkov našiel logiku. Ako sa menila lúka, tak sme sa každý svojím spôsobom menili aj my na nej. Za tie roky sa na Hideparku dialo množstvo akcií, divoké oslavy a perfektné svadby. Diali sa projekty, priestor sa vyvíjal. Zažili sme víťazstvá, za ktorými niekedy nasledovali strmé pády. Nové vízie a ich realizácie, ktoré z nás spravili kamošov. Priestor zreje a zrejeme aj my s ním.

Po lúke môžete vidieť behať viac detí. Naše deti. Ak chcete, tak tu môžete mať vlastné políčko. Pre ľudí, ktorí radi trávia čas vonku je tu gril. Môžete si tu zacvičiť. Zajazdiť na lávkovej dráhe, alebo na U-rampe. Pod holým nebom si vypočujete živú hudbu.

Keď som bol na tej prvej akcii, tak by ma v živote nenapadlo, že by to mohlo narásť až takto.

Obrovské uznanie a vďaka patrí všetkým tým ľuďom, ktorí to trpezlivo rok, čo rok posúvajú. Vytvárajú nám tu v Nitre miesto, kde môžeme byť sami sebou a cítiť sa dobre. 

Keď mi prišla ponuka, že či by som spravil nejaké obrázky, tak som neváhal ani chvíľu. V priebehu tohto roka som spravil pre Hidepark pár ilustrácií, s ktorými ste sa mohli stretnúť, prípadne sa s nimi ešte len stretnete. 

Hideparku želám ďalších minimálne 10 rokov. Nech sa už bude v budúcnosti diať hocičo, už vieme, že k tým dobrým nápadom, keď sa spustí realizácia, tak sa pridajú ďalší ľudia a spoločnými silami sa dostanú ďalšie skvelé nápady na svetlo našej reality. Pripíjam na túto partiu ľudí. Dokázali viac ako len zveľadiť skládku za mestom. Nazdravie.

Daniel Point 

Facebook: https://www.facebook.com/DanielPoint 
Instagram: https://www.instagram.com/daniel.point/ 
Web: https://www.thepointsville.com/