/ Články /

Sezóna 2014 na Hideparku úspešne ukončená.


17 kultúrnych podujatí, 60 interpretov, dvaja hostujúci dobrovoľníci zo zahraničia a viac ako 4000 návštevníkov, také bolo leto na Hideparku v číslach.

-----

Kultúrnu sezónu na Hideparku sme začali 30.Mája koncertom La3no Cubano. Koncert sa odohrával v novom hangári, ktorý sme doniesli na Hidepark, aby sa podujatia mohli konať aj za zhoršeného počasia. Vyplatilo sa!, počas sezóny poslúžil viac krát. Posledné podujatie bolo 26.9. téma bola worldmusic hlavná hviezda večera bol DJ z Talianska.

Počas leta sme hosťovali bubeníkov na afrických bubnoch, koncerty indie kapiel, interpretov elektronickej súčasnej hudby, animované filmy, beatbox súťaž, graffity jam, divadielká pre deti či dospelých. Z programu si bolo vždy čo vybrať a tak Hidepark ponúkol počas leta príjemné spestrenie nielen nitrianskemu divákovi.

Za veľký úspech hodnotím aj otvorenie komunitnej záhrady, počas leta si tu viac ako 50 záhradkárov dopestovalo svoju vlastnú zeleninu, pričom sa v záhrade konali tématické workshopy a ukážky permakultúry pod vedením OZ Campanula a OZ Pach.

Naštartoval sa aj projekt so včelami, ktoré máme na Hideparku. Združeniu kRaj spravilo niekoľko workshopov s deťmi, ktoré obliekli do špeciálnych oblekov a ukazovali im ako funguje včelí život.

Tradične sa konala súťaž skaterov na mini-urampe, ktorú usporadúva Juro Vartík.

Pokiaľ sme zrovna na Hideparku nemali akciu, ľudia využívali náš verejný grill, cvičili na parkour-ových prekážkach alebo len tak venčili psov, či oddychovali na lavičkách.

Na Hideparku pomáhalo cez leto viac ako 50 dobrovoľníkov z toho jeden z Talianska a jeden z Tuniska.

Úspešnú sezónu sme zakončili verejným plánovacím zhromaždením, kde sa na Hideparku stretli organizátori jednotlivých podujatí, dobrovoľníci a verejnosť.

V rámci medzinárodných vzťahov sme nadviazali kontakt s kultúrnymi centrami v Poznani a Frankfurte, budúci rok chystáme spoluprácu.

Touto cestou by som sa chcel taktiež poďakovať všetkým dobrovoľním a návštevníkom, dovidenia, vidíme sa na Hideparku opäť. Sezóna začne v máji 2015.

 -- Marek Hattas 18.11.2014 


Podporili nás:


    

Mediálni partneri:

 

radio fm ilegalit 

Hidepark 2019 • POWERED BY HideCMS