/ Akcie a podujatia /

Noc literatúry 2019 / Nitra

Noc literatúry 2019 / Nitra
Dátum: Str 22.05.2019 - 18:00

Aj tento rok sa Nitra stane súčasťou medzinárodného projektu Noc literatúry, ktorý iniciovali v jednotlivých krajinách České centrá. Počas troch hodín si netradičným spôsobom priblížime súčasnú európsku literatúru prostredníctvom série verejných čítaní. Čítajú herci a herečky, vysokoškolskí pedagógovia, nitrianske osobnosti, ktoré sa tak či onak podieľajú na vytváraní kultúrnejšej spoločnosti, ale aj menej známi ľudia, pre ktorých sú knihy a literatúra jednoducho dôležitou súčasťou života a chcú motivovať k čítaniu aj iných.
Tento rok si prečítame z desiatich diel na desiatich obľúbených miestach v centre mesta.
Čítania prebiehajú od 18:00 paralelne na všetkých miestach v (zhruba) 30-minútových intervaloch, číta sa 10 – 15 minút, zvyšný čas môžete využiť na presun na iné miesto.

Čaká vás teda kultúrny večer aj s trochou pohybu. Ideálna kombinácia!

Súčasťou Noci literatúry je súťaž o zaujímavé knižné tituly z najlepších slovenských vydavateľstiev. Stačí navštíviť aspoň 5 čitateľských stanovíšť, získať na každom pečiatku, na konci ich odovzdať našim šarmantným dobrovoľníčkam a dobrovoľníkom a potom sa úfať, že vás vyžrebujeme.

Vstup na čítania Noci literatúry je zdarma.

Noc literatúry pripravuje České centrum v spolupráci so združením zahraničných kultúrnych inštitútov siete EUNIC (European Union National Institutes for Culture), kultúrnymi oddeleniami veľvyslanectiev a zastúpením Európskej komisie.

MIESTA:
Nitrianska galéria
Kultúrne centrum Zobor
Predajňa Čaj a káva Bonthé
Antikvariát Zrkadlo
Fotogaléria Trafačka
Pod Vŕškom – kníhkupectvo, antikvariát a libresso
Bar Mariatchi
Ultimate Lounge Bar
Rosetta / coffee shop / kaviareň
Jazz Caffé

Svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely kultúrneho centra Hidepark.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Podporili nás:


    

Mediálni partneri:

 

radio fm ilegalit 

Hidepark 2019 • POWERED BY HideCMS