/ Akcie a podujatia /

Noc literatúry 2018


Dátum: Str 16.05.2018 - 18:00 | do: Str 16.05. 22:30

Aj tento rok sa Nitra stane súčasťou medzinárodného projektu Noc literatúry, ktorý iniciovali v jednotlivých krajinách České centrá. Počas troch hodín si netradičným spôsobom priblížime súčasnú európsku literatúru prostredníctvom série verejných čítaní. Čítajú herci a herečky, vysokoškolskí pedagógovia, nitrianske osobnosti, ktoré sa tak či onak podieľajú na vytváraní kultúrnejšej spoločnosti, ale aj menej známi ľudia, pre ktorých sú knihy a literatúra jednoducho dôležitou súčasťou života a chcú motivovať k čítaniu aj iných. 
Tento rok si prečítame z desiatich diel na desiatich obľúbených miestach v centre mesta.
Čítania prebiehajú od 18:00 paralelne na všetkých miestach v (zhruba) 30-minútových intervaloch, číta sa 10 – 15 minút, zvyšný čas môžete využiť na presun na iné miesto. 

Čaká vás teda kultúrny večer aj s trochou pohybu. Ideálna kombinácia!

PS: Súčasťou Noci literatúry je súťaž o zaujímavé knižné tituly z najlepších slovenských vydavateľstiev. Stačí navštíviť aspoň 5 čitateľských stanovíšť, získať na každom pečiatku, na konci ich odovzdať našim šarmantným dobrovoľníčkam a dobrovoľníkom a potom sa úfať, že vás vyžrebujeme.

Vstup na čítania Noci literatúry je zdarma.

Noc literatúry pripravuje České centrum v spolupráci so združením zahraničných kultúrnych inštitútov siete EUNIC (European Union National Institutes for Culture), kultúrnymi oddeleniami veľvyslanectiev a zastúpením Európskej komisie. 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podporili nás:


    

Mediálni partneri:

 

radio fm ilegalit 

Hidepark 2018 • POWERED BY HideCMS