/ Akcie a podujatia /

Koncert: SAMUEL KŠIŇAN /SK/ + ALEXANDER PEPPLER /DE/


Dátum: Ned 02.08.2015 - 17:00

Augustovú sériu nedeľných koncertov otvoria dvaja výborný hudobníci - domáci pesničkár Samuel Ksinan a nemecký hudobník Alexander Peppler

17:00 - Samuel Kšiňan /SK/
18:00 - Alexander Peppler /DE/ 

SAMUEL KŠIŇAN 
Pesničkár pochádzajúci z Nitry. Jeho tvorba sa dá charakterizovať ako akustický folk ovplyvnený bluesom a podobnými žánrami. Tvorí akustické skladby výhradne v angličtine. Skladby sú prevažne vymyslené príbehy a životné situácie.

Samuel má na konte jeden digitálny singel a EP. Svojou demo nahrávkou skladby Mrs. Mysterious zaujal aj v rebríčku Demovnica Rádia FM, v ktorom sa udržal dva týždne. Jeho debutový singel Mrs. Mysterious, ktorý vyšiel v septembri roku 2014 sa následne dostal do občasnej hranosti regionálneho Rádia Max a internetového Rádia Bunker. Koncom roka 2014 a začiatkom 2015 odohral niekoľko vystúpení ako predskokan bratislavskej kapely King Shaolin. 

V júni 2015 vydal svoje debutové EP s názvom Mono EP pod vydavateľstvom Soundfruit.

www.soundcloud.com/samuel-ksinan


ALEXANDER PEPPLER
Mladý pesničkár inde-folkovej hudby, ktorá znie staršie, ako v skutočnosti sám pesničkár je. Jeho skladby sú ovplyvnené odchodom z domova, hľadaním seba samého a samozrejme láskou. Pre jeho hudbu je charakteristická intenzívna rytmická gitara s melancholickým hlasom. Okrem gitary hrá na ukulele, banjo a ústnu harmoniku. 

Jeho hudobná cesta viedla zo stredného Nemecka k holandskému pobrežiu a nakoniec do Berlína. Počas cesty bola jeho hudba ovplyvnené koreňmi tradičnej folkovej hudby. Motívmi jeho skladieb sa stali ľudia a príbehy, ktoré s nimi zažil. Viedol si denník, z ktorého čerpal pri tvorbe. 

Začiatkom roku 2015 vydal prvé EP s názvom "Arrive". 

www.alexanderpeppler.de

Séria nedeľných koncertov je súčasť projektu Activator podporeného aj z Európskej únie, na ktorom  spolupracujú Hidepark (Nitra, Slovensko), KontenerArt (Poznaň, Poľsko) a Slubfurt (Frankfurt nad Odrou, Nemecko). Počas leta absolvuje päť vybraných hudobných projektov z každej krajiny vystúpenia v jednotlivých kultúrnych centrách. Vstup na všetky nedeľné koncerty je zadarmo.

Podporili nás:


    

Mediálni partneri:

 

radio fm ilegalit 

Hidepark 2019 • POWERED BY HideCMS