/ Akcie a podujatia /

Dust in the Groove (CZ)


Dátum: Pon 11.06.2018 - 20:00 | do: Sob 26.05. 22:00

Projekt na pomedzí jazzu a súdobej hudby Dust in the Groove spája otvorených hudobníkov oboch žánrov. Autorská hudba lídra Radima Hanouska dáva veľký priestor individuálnej i kolektívnej improvizácii a hľadanie nových zvukových možností. Väčšina členov je aktívna na poli experimentálneho jazzu i súdobej hudby, čo umožňuje obsiahnuť obe interpretačné emocionálne polohy, expresívnu freejazzovú i precíznu a jemnú tembrovú.


Koncerty sú často inšpirované akusticky zaujímavým koncertným priestorom (jaskyňa, sakrálne či industriálne priestory), niektoré skladby pracujú so vzájomným pôsobením niekoľkých zámerne odlišných hudobných vrstiev rozmiestnených v priestore.


Vlastný repertoár zahŕňa podrobne vypísané skladby, grafické partitúry i úplne voľné improvizácie. Forma sa pohybuje od krátkych piesňových útvarov bežných v jazze až po dlhšie suity a variácie. Dôležitým aspektom je detailná práca so zvukom, využívanie rozšírených techník hry, kontrasty a krajné polohy (extrémy v dynamike a tempách, vtip vs. vážnosť, disonancia vs. konsonancia, poriadok vs. chaos).


Žaneta Vítová – vokál, akordeón
Radim Hanousek – kompozícia, saxofóny, basklarinet
Martin Opršál - marimba
Jan Přibil – trúbka
Vlado Micenko - kontrabas
Michaela Bóková - spev

VSTUPNÉ: 3€ / 2€ (študenti)


http://dustinthegroove.cz/

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia


Podporili nás:


    

Mediálni partneri:

 

radio fm ilegalit 

Hidepark 2018 • POWERED BY HideCMS